На сайті 75 гостей та відсутні користувачі

   

On-line послуги та сервіси  

online hause just

 online E servie

online G service

   

Довідкова інформація  

   

Корисні посилання  

president ukr
vru ukr
kmu ukr
minjust ukr
koord c2
minUstSum
   
   
   
   
   
   

Адвокат допоміг встановити місце проживання дитини

Деталі

Logo 620До Охтирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся мешканець м. Охтирка, Сумської області громадянин «А», (людина з обмеженими можливостями, інвалід третьої групи), який дізнався про роботу центру з засобів  масової інформації.

Під час консультації у відділі правової інформації та консультацій було з’ясовано: клієнта центру турбує питання визначення місця проживання дитини – онука. Із його слів встановили, що  29.09.2008 року  народився його онук. Мати дитини, є його дочкою, у 2014 році стала зустрічатися з іншим чоловіком та проживати з ним однією сім’єю в цивільному шлюбі, покинула свою дитину, виїхавши на постійне проживання до м. Миколаїв до свого співмешканця. Рідний батько дитини не цікавиться життям сина, не приділяє йому уваги, оскільки у нього створена нова сім’я, він має двох дітей від іншого шлюбу, а лише сплачує аліменти на утримання сина на користь його матері, які остання витрачає на власні потреби. Онука повністю забезпечує  громадянин «А» та його дружина, які є  його бабусею та дідусем. Саме вони дбають про матеріальне забезпечення онука, про стан його здоров’я, водять до спортивної секції та на індивідуальні додаткові заняття, приділяють йому всю свою увагу, турботу, любов.

З’ясувавши питання по суті, керівництвом Охтирського МЦ з надання БВПД, було прийнято рішення про призначення адвоката Олександра Кудіна (доручення №  000096 від 01.09.2016 р.). громадянину «А» для  надання правової допомоги.

Проаналізувавши ситуацію та підводячи підсумок вище викладеного, клієнту роз’яснено що визначення місця проживання неповнолітньої дитини можливо вирішити лише в судовому порядку.

Проаналізувавши норми статей 161, 259Сімейного кодексу України відповідно до яких баба і дід мають право звернутися за захистом прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх та повнолітніх непрацездатних внуків до органу опіки та піклування або до суду без спеціальних на те повноважень.

Ч. 1 ст.161 Сімейного кодексу України, передбачено якщо орган опіки та піклування або суд визнав, що жоден із батьків не може створити належних умов для виховання та розвитку, на вимогу баби, діда або інших родичів, залучених до участі у справі, дитина може бути передана комусь із них.

Згідно до статті 3 Конвенції про права дитини № 789-ХII від 27 грудня 1991 року у всіх діях відносно дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними або приватними інституціями, які займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється найкращому забезпеченню інтересів дитини.

Положенням статті 9 зазначеної Конвенції забезпечується, те щоб дитина не розлучалася з батьками всупереч їх бажанню за винятком випадків, коли компетентні органи згідно з судовим рішенням, визначають відповідно до застосовуваного закону і процедур.

Проаналізувавши норми, адвокатом підготовлено позовну заяву до Охтирського міськрайонного суду Сумської області та водночас надіслано ряд запитів до таких установ як: орган опіки та піклування Охтирської міської ради, Охтирської ЗОШ I-III ступенів № 5 ім. Р.К.Рапія.

Охтирський міськрайонний суд Сумської області рішенням від 11 січня 2017 року справа              № 583/3320/16-ц 2/583/59/17 дослідивши докази по справі в їх сукупності, приходить до висновку, що   позовна заява  про визначення місця проживання неповнолітньої дитини обґрунтована і підлягає задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 174, 212-215 Цивільного процесуального кодексу суд вирішив: визначити місце проживання неповнолітнього онука разом з його дідом громадянином «А».

 

Довідково: Охтирський МЦ з надання БВПД: вул. Перемоги, 13; т. (05446) 4-22-23.

   

P 8 Karta Pravovyh potreb

   

Ми у соціальних мережах  

   FB icon 0
  Регіональний центр   
FB icon 0   Конотопський    МЦ
FB icon 0   Охтирський       МЦ
FB icon 0   Сумський          МЦ
FB icon 0   Шосткинський   МЦ
   

P 8 VseUkr Karta

   

P 8 WikiLegalAid

   

P 8 Pravovyi Likbez 2

   

P 8 MG ZPV

   

P 8 Adr BPD

   

P 8 Dyst Punkt

   

P 8 Vyizni Pryiomy 16

   

P 8 ATO

   

peremishcheni

   

P 8 Pravo BVPD

   

P 8 Pytannia

   

P 8 Pro Sud

   

P 8 GO

   

Digest new 2

   

DNA 200

   

logo

   

Нормативно-правова база  

book ok Нормативно-правові акти 
Q 035 Роз’яснення законодавства
document text ok  Буклети
   

Адвокатам  

Калькулятор

для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася

calculator ok починаючи 
   з 5 липня 2018 року
calculator ok починаючи
  з 1 січня 2018 року
calculator ok до 1 січня 2018 року

document header footer ok Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру 

document text graph edit  Форми розрахунків розміру винагороди адвоката за надання БВПД 
  (у редакції наказу Мін’юсту від 13 лютого 2017 року № 357/5)
   

pracia

   
Перегляди статей
2917161
   
facebook
google
youtube