На сайті 138 гостей та відсутні користувачі

   

On-line послуги та сервіси  

online hause just

 online E servie

online G service

   

Архів новин і хроніки  

Вересень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
   

Довідкова інформація  

   

Корисні посилання  

president ukr
vru ukr
kmu ukr
minjust ukr
koord c2
minUstSum
   
   
   

Адвокат допомогла клієнтці у поновленні на роботі

Деталі

До Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася малозабезпечена громадянка, яка дізналася про можливість отримання правової допомоги від знайомої. Їй необхідна була правова допомога з питань трудового законодавства. Вона мала наміри визнати незаконним та скасувати наказ про звільнення з роботи, поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу. У ході консультації вона повідомила, що перебувала у трудових відносинах з Обласним комунальним закладом. Наказом вона була звільнена з роботи за власним бажанням. 

З таким рішенням роботодавця громадянка не погоджувалася, вважала наказ незаконним та таким, що порушує її трудові права.

Після пред’явлення клієнткою всіх документів, необхідних для надання безоплатної вторинної правової допомоги, та підтвердження статусу малозабезпеченої особи, цього ж дня Сумським місцевим центром видано доручення про призначення адвоката Світлани Кондратенко для представлення інтересів заявниці в суді. Адвокатом було складено позовну заяву та направлено на розгляд до Ковпаківського районного суду міста Суми.

У ході судового засідання було встановлено, що клієнткою дійсно була подана заява про звільнення з роботи за власним бажанням, але у вказаній заяві вона не зазначила будь-яких поважних причин для звільнення та мала бути звільнена через два тижні. Однак, громадянка була звільнена в день подачі заяви. Незаконність її звільнення вона мотивувала тим, що написала заяву не за власним бажанням, а внаслідок тиску з боку адміністрації закладу. Крім того, вона зверталася до Управління Держпраці у Сумській області, до управління охорони здоров’я зі скаргами на дії адміністрації закладу, що безумовно викликало незадоволення з боку останнього. Роботодавець виніс наказ про звільнення її з роботи не давши можливості відпрацювати передбачені законом два тижні, що свідчило про відсутність бажання на звільнення з роботи.

У результаті діяльності адвоката суд прийшов до висновку, що чинне трудове законодавство не передбачає можливості скорочення встановленого законом строку попередження власника або уповноважений ним орган про розірвання трудового договору з ініціативи працівника. Єдиний виняток звільнення працівника з поважних причин (через неможливість продовжувати роботу), що в даному випадку не мало місця, оскільки в заяві про звільнення за власним бажанням клієнтка центру не зазначила будь-яких поважних причин для звільнення, які передбачені частиною 1 статті 38 Кодексу законів про працю України. Отже, наказ про звільнення з посади за власним бажанням було визнано незаконним, особу було поновлено на роботі та стягнено заробітну плату за час вимушеного прогулу. Внаслідок професійних дій адвоката Світлани Кондратенко ще одна справа вирішилась позитивно для клієнта Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

   

chesnaplatijka

   

Ми у соціальних мережах  

   FB icon 0
  Регіональний центр   
FB icon 0   Конотопський    МЦ
FB icon 0   Охтирський       МЦ
FB icon 0   Сумський          МЦ
FB icon 0   Шосткинський   МЦ
   

P 8 VseUkr Karta

   

P 8 WikiLegalAid

   

P 8 Pravovyi Likbez 2

   

P 8 MG ZPV

   

P 8 Adr BPD

   

P 8 Vyizni Pryiomy 16

   

P 8 Dyst Punkt

   

P 8 Karta Pravovyh potreb

   

P 8 ATO

   

peremishcheni

   

P 8 Pravo BVPD

   

P 8 Pytannia

   

P 8 Pro Sud

   

P 8 GO

   

Digest new 2

   

DNA 200

   

logo

   

Нормативно-правова база  

book ok Нормативно-правові акти 
Q 035 Роз’яснення законодавства
document text ok  Буклети
   

Адвокатам  

Калькулятор

для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася

calculator ok починаючи 
   з 5 липня 2018 року
calculator ok починаючи
  з 1 січня 2018 року
calculator ok до 1 січня 2018 року

document header footer ok Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру 

document text graph edit  Форми розрахунків розміру винагороди адвоката за надання БВПД 
  (у редакції наказу Мін’юсту від 13 лютого 2017 року № 357/5)
   

pracia

   
Перегляди статей
2612181
   
facebook
google
youtube