На сайті 132 гостей та відсутні користувачі

   

On-line послуги та сервіси  

online hause just

 online E servie

online G service

   

Архів новин і хроніки  

Вересень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
   

Довідкова інформація  

   

Корисні посилання  

president ukr
vru ukr
kmu ukr
minjust ukr
koord c2
minUstSum
   
   
   

Як отримати спадкове майно?

Деталі

До Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася клієнтка, у якої помер син. Після його смерті залишилося спадкове майно: однокімнатна квартира, яка належала померлому на праві власності.

Спадкоємцями померлого першої черги являються його мати та дружина, які у встановлений законом шестимісячний срок звернулися до нотаріальної контори із заявами щодо прийняття спадщини.

Жінка позбавлена можливості отримати свідоцтво про право на спадщину, оскільки у неї відсутні правовстановлюючі документи на спадкове майно ( квартиру). Усі документи знаходяться у дружини померлого, яка повністю ігнорує матір покійного чоловіка та не бажає звернутися разом з позивачем до нотаріальної контори за отриманням свідоцтва про право на спадщину і не надає самих документів. Жінці, яка звернулася до Місцевого центру за допомогою надали адвоката Тетяну Прихожай (доручення №000053 від 04.03.2016), яка в подальшому і представляла інтереси клієнта.

Оскільки позивач не має можливості витребувати оригінали документів у своєї невістки, у своєму позові просить суд визнати за нею право власності на ½ частку квартири в порядку спадкування за законом після смерті сина.

Так, в судових засіданнях позивач та її представник позов підтримали, просили задовольнити, пояснили, що відповідач уникає спілкування, не відповідає на телефонні дзвінки, і відповідач та так і не надала позивачу оригінали документів на квартиру для оформлення свідоцтва про прийняття спадщини.

На першому судовому засіданні відповідач позов визнала в повному обсязі та пояснила, що вона обіцяє надати позивачці оригінали документів на квартиру для отримання свідоцтва про права на спадщину та піти разом до нотаріальної контори.

Але, як виявилося, обіцянок не вистачило для повного завершення справи. На подальші судові засідання відповідач не з’являлася, хоча була належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи.

Суд, вислухавши нашого клієнта (позивача) та захисника (представника), вивчивши матеріали справи, дослідивши докази, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню – про необхідність визнання за позивачем права власності на ½ частини квартири в порядку спадкування за законом після смерті сина жінки, яка звернулася за безоплатною первинною та вторинною правовою допомогою. Позивач була звільнена від сплати судового збору ухвалою суду, а позовні вимоги задоволено в повному обсязі.

   

chesnaplatijka

   

Ми у соціальних мережах  

   FB icon 0
  Регіональний центр   
FB icon 0   Конотопський    МЦ
FB icon 0   Охтирський       МЦ
FB icon 0   Сумський          МЦ
FB icon 0   Шосткинський   МЦ
   

P 8 VseUkr Karta

   

P 8 WikiLegalAid

   

P 8 Pravovyi Likbez 2

   

P 8 MG ZPV

   

P 8 Adr BPD

   

P 8 Vyizni Pryiomy 16

   

P 8 Dyst Punkt

   

P 8 Karta Pravovyh potreb

   

P 8 ATO

   

peremishcheni

   

P 8 Pravo BVPD

   

P 8 Pytannia

   

P 8 Pro Sud

   

P 8 GO

   

Digest new 2

   

DNA 200

   

logo

   

Нормативно-правова база  

book ok Нормативно-правові акти 
Q 035 Роз’яснення законодавства
document text ok  Буклети
   

Адвокатам  

Калькулятор

для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася

calculator ok починаючи 
   з 5 липня 2018 року
calculator ok починаючи
  з 1 січня 2018 року
calculator ok до 1 січня 2018 року

document header footer ok Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру 

document text graph edit  Форми розрахунків розміру винагороди адвоката за надання БВПД 
  (у редакції наказу Мін’юсту від 13 лютого 2017 року № 357/5)
   

pracia

   
Перегляди статей
2612173
   
facebook
google
youtube