На сайті 103 гостей та відсутні користувачі

   

On-line послуги та сервіси  

online hause just

 online E servie

online G service

   

Архів новин і хроніки  

Листопад 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
   

Довідкова інформація  

   

Корисні посилання  

president ukr
vru ukr
kmu ukr
minjust ukr
koord c2
minUstSum
   
   
   
   
   
   

Інформуємо освітян області про проєкт «Я МАЮ ПРАВО!»

Деталі

 

SuR 191029 01З метою ознайомлення педагогічних працівників Сумщини про свої права, можливість їх захищати, скориставшись системою безоплатної правової допомоги, форми співпраці фахівців системи БВПД з навчальними закладами Сумщини слухачів Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на черговій зустрічі 28 жовтня інформувала Наталія Поставська, заступник начальника відділу комунікацій та правопросвітництва. Серед присутніх (близько 130 осіб) були: заступники директорів з навчально-виховної роботи; вчителі російської мови, початкових класів, фізичної культури; вихователі закладів дошкільної освіти, бібліотекарі.

Розпочалася чергова зустріч з ознайомлення педагогічних працівників з проєктом Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!». Педагоги дізналися про сайт, де можна самостійно  отримати інформацію щодо напрямків - «Відповідальне батьківство», «Чужих дітей не буває», «Чесна платіжка», «СтопБулінг», «Виїзд із дитиною за кордон», «Стоп насильство».  Здійснено коротке інформування за кожним з вищезазначених напрямків. Звернуто увагу на доцільність розміщення у шкільних інформаційних куточках для батьків плакатів за правовою тематикою:  «Відповідальним батькам – урядова підтримка», «Поїхати з дитиною за кордон – легко!», «Зупинимо домашнє насильство», «Зупинимо булінг разом».

SuR 191029 02

Пізнавальним стало для педагогічних працівників інформація  про податкову знижку на навчання. Присутніх ознайомлено що включає це поняття, хто має право на податкову знижку, які документи необхідно зібрати, щоб отримати таку знижку. Зокрема, Мінюстом розроблено Закон № 2477-VІІІ, що надає право отримати податкову знижку для батьків, які оплачують навчання дітей у закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти.

Приділено увагу актуальним темам, що розглядають юристи системи БВПД у навчальних закладах: «ID – карта вперше», «Права дитини», «Конвенція ООН з прав дітей», «Адміністративна та кримінальна відповідальність» тощо.

SuR 191029 03

Інформовано про правові можливості щодо отримання відповіді на правові питання, скориставшись Єдиним номером безоплатної правової допомоги в Україні 0 800 213 103; звернувшись до найближчого місцевого центру з надання БВПД або бюро правової допомоги (на Сумщині діє 4 місцевих центрів: Конотопський, Охтирський, Сумський, Шосткинський та 14 бюро правової допомоги); отримати правову допомогу у дистанційному пункті доступу, адреси та графіки роботи розміщено на офіційному веб-сайті Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області, переглянути інформацію з певного питання в довідково-інформаційній платформі правових консультацій (www.wiki.legalaid.gov.ua), що запрацювала у відкритому доступі з грудня 2018 року. Кожен користувач цим Інтернет-ресурсом може ознайомитися із правовими консультаціями з різних галузей права з посиланням на нормативні акти, зразками процесуальних документів, прикладами судових рішень.

SuR 191029 04

Якщо у 2018 році зареєстровано 30806 звернень клієнтів до фахівців системи БВПД Сумщини, то вже станом на 28.10.2019 – 26 691, що є свідченням довіри населення до таких правових послуг, гарантованих державою.

Зазначено про зміни у чинному законодавстві щодо кількості надання безоплатної вторинної правової допомоги допомоги протягом календарного року – не більше 6-ти раз.

Графіки виїзних прийомів у рамках проекту «Я маю право!»,  роботи дистанційних та мобільних пунктів доступу,   оприлюднено на веб-сайті Регіонального центру.

Підвищується юридична грамотність населення Сумщини не тільки через проведення різноманітних правопросвітницьких заходів для різновікової аудиторії, а й через різні форми співпраці юристів системи безоплатної правової допомоги з цільовими категоріями населення.

У приймальній Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти кожен відвідувач може детально ознайомитися з рядом буклетів із правової тематики, у тому числі за проектом «Я МАЮ ПРАВО!».

На завершенні учасникам заходу повідомлено про Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103, інформовано про місцезнаходження Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області та Сумського місцевого центру з надання БВПД та поширено інформаційні буклети «Що таке безоплатна вторинна правова допомога та як її отримати?», «Бюро правової допомоги: ваш юридичний провідник»,   адреси місцевих центрів та бюро правової допомоги, буклети за проєктом «Я МАЮ ПРАВО!» «Як протидіяти домашньому насильству?», «Поїхати з дитиною за кордон – легко», «Отримуй аліменти», плакати «Податкова знижка на навчання» тощо.

 

   

P 8 Karta Pravovyh potreb

   

Ми у соціальних мережах  

   FB icon 0
  Регіональний центр   
FB icon 0   Конотопський    МЦ
FB icon 0   Охтирський       МЦ
FB icon 0   Сумський          МЦ
FB icon 0   Шосткинський   МЦ
   

P 8 VseUkr Karta

   

P 8 WikiLegalAid

   

P 8 Pravovyi Likbez 2

   

P 8 MG ZPV

   

P 8 Adr BPD

   

P 8 Dyst Punkt

   

P 8 Vyizni Pryiomy 16

   

P 8 ATO

   

peremishcheni

   

P 8 Pravo BVPD

   

P 8 Pytannia

   

P 8 Pro Sud

   

P 8 GO

   

Digest new 2

   

DNA 200

   

logo

   

Нормативно-правова база  

book ok Нормативно-правові акти 
Q 035 Роз’яснення законодавства
document text ok  Буклети
   

Адвокатам  

Калькулятор

для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася

calculator ok починаючи 
   з 5 липня 2018 року
calculator ok починаючи
  з 1 січня 2018 року
calculator ok до 1 січня 2018 року

document header footer ok Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру 

document text graph edit  Форми розрахунків розміру винагороди адвоката за надання БВПД 
  (у редакції наказу Мін’юсту від 13 лютого 2017 року № 357/5)
   

pracia

   
Перегляди статей
2860898
   
facebook
google
youtube