На сайті 77 гостей та відсутні користувачі

   

On-line послуги та сервіси  

online hause just

 online E servie

online G service

   

Архів новин і хроніки  

Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
   

Довідкова інформація  

   

Корисні посилання  

president ukr
vru ukr
kmu ukr
minjust ukr
koord c2
minUstSum
   
   
   
   
   
   

Інформуємо про відповідальність туроператорів за неякісно надані послуги відпочивальникам

Деталі

SuM 190711 01З настанням сезону відпусток актуальним для громадян стало питання щодо можливості притягнення до відповідальності турагентів, туроператорів та інших суб’єктів туристичної діяльності. Про це у черговому випуску «Правовий лікбез» на телеканалі «ATV»інформувала юристка Сумського місцевого центру з надання БВПД Любов Воробчак.

Фахівчиня зазначила, що згідно із Законом України «Про туризм» чітко визначено, що суб’єкт туристичної діяльності, який порушив законодавство у галузі туристичної діяльності при наданні туристичної послуги, що завдало шкоду, зобовязаний відшкодувати туристу збитки у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому чи більшому обсязі.

«Для звернення з вимогою відшкодування шкоди необхідно мати документальне підтвердження збитків та витрат, які були понесені людиною у зв’язку з неналежним виконанням суб’єктом туристичної діяльності, передбачених законом послуг. Таким підтвердженням можуть бути чеки, квитанції, угоди і т.д.», – наголосила юристка.

SuM 190711 02Дуже важливим є сам договір, який укладає турист із суб’єктом туристичної діяльності, адже в договорі мають бути вказані всі питання стосовно надання послуг, а також питання щодо відповідальності сторін та відшкодування збитків у випадку невиконання сторонами своїх зобов’язань. І саме вказані в договорі пункти мають вирішальне значення при вимогах громадян про відшкодування збитків. Тому договори з надання туристичних послуг потрібно обовязково уважно читати.

Ще кілька порад громадянам для того, щоб не зіпсувати собі відпочинок:

v  серйозно віднестися до вибору туроператора та обовязково перевірити туроператора на наявність ліцензії та фінансового забезпечення. На сьогодні така можливість доступна всім, хто користується інтернетом. Таку інформацію можна знайти на сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі України;

v  проаналізувати відгуки, новини про туроператора в інтернеті;

v  перевірити інформацію про те, скільки років існує компанія, скільки в неї представництв, у яких країнах і т.д., адже ймовірність того, що компанії, які існують і працюють успішно багато років, мають ненадійних партнерів чи самі неналежно виконують свої зобов’язання менша, ніж у новостворених;

v  звернути увагу на ціну путівки, яку запропонували, оскільки ціна не може на багато відрізнятися від ринкової. Якщо різниця суттєва, то треба запитати чому, адже деякі туроператори можуть за зниженими цінами приховувати відсутність або низьку якість важливих послуг;

v  значну увагу приділіть договору з туроператором. Якщо самі не розумієтесь, то візьміть договір із собою і проконсультуйтесь із юристом, адже саме від того, що буде вказано в договорі, залежить можливість отримання компенсації від туроператора.

Тож, щоб не зіпсувати відпустку не нехтуйте цими простими порадами і звертайтеся, у разі потреби, до центрів та бюро правової допомоги.

   

P 8 Karta Pravovyh potreb

   

Ми у соціальних мережах  

   FB icon 0
  Регіональний центр   
FB icon 0   Конотопський    МЦ
FB icon 0   Охтирський       МЦ
FB icon 0   Сумський          МЦ
FB icon 0   Шосткинський   МЦ
   

P 8 VseUkr Karta

   

P 8 WikiLegalAid

   

P 8 Pravovyi Likbez 2

   

P 8 MG ZPV

   

P 8 Adr BPD

   

P 8 Dyst Punkt

   

P 8 Vyizni Pryiomy 16

   

P 8 ATO

   

peremishcheni

   

P 8 Pravo BVPD

   

P 8 Pytannia

   

P 8 Pro Sud

   

P 8 GO

   

Digest new 2

   

DNA 200

   

logo

   

Нормативно-правова база  

book ok Нормативно-правові акти 
Q 035 Роз’яснення законодавства
document text ok  Буклети
   

Адвокатам  

Калькулятор

для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася

calculator ok починаючи 
   з 5 липня 2018 року
calculator ok починаючи
  з 1 січня 2018 року
calculator ok до 1 січня 2018 року

починаючи 
  з 1 грудня 2019 року


document header footer ok Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру 

document text graph edit  Форми розрахунків розміру винагороди адвоката за надання БВПД 
  (у редакції наказу Мін’юсту від 13 лютого 2017 року № 357/5)
   

pracia

   
Перегляди статей
3196563
   
facebook
google
youtube