На сайті один гість та відсутні користувачі

   

On-line послуги та сервіси  

online hause just

 online E servie

online G service

   

Архів новин і хроніки  

Листопад 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
   

Довідкова інформація  

   

Корисні посилання  

president ukr
vru ukr
kmu ukr
minjust ukr
koord c2
minUstSum
   
   
   
   
   
   

Новаторство та проактивність: особливості надання правової допомоги на Сумщині

Деталі

SuR 190917 01Робота з клієнтом в центрі чи бюро правової допомоги – індивідуальний підхід та увага до деталей. Юридична консультація телефоном – високі комунікаційні навички та оперативність. Надання адресної правової допомоги – розвиток емпатії та встановлення довірливих відносин. Саме такими принципами в роботі послуговується команда системи безоплатної правової допомоги на Сумщині, що складається з Регіонального, 4 місцевих центрів і 14 бюро правової допомоги. І наскільки успішно це вдається та в чому,власне,полягає особливість надання правової допомоги в регіоні, дізнаємося детальніше.

Насичений робочий день у Регіональному центрі з надання БВПД у Сумській області розпочинається рано. Уже з 7:00 юристи контактного центру приймають дзвінки від громадян з різних куточків України, які потребують фахових консультацій та роз’яснень з різних правових питань. «Контактний центр, що є структурним підрозділом Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області, розпочав свою роботу в липні 2017 року. За цей період наші юристи прийняли понад 168 тисяч дзвінків від громадян, які телефонують за єдиним номером системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103. Це велика честь та відповідальність для системи БПД Сумщини надавати правову допомогу на всеукраїнському рівні», – говорить очільниця Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Олена Демченко.

SuR 190917 02Бути новаторами та не боятися втілювати в життя амбітні плані на Сумщині звикли. Саме з цього регіону взяли свій початок багато ініціатив, спрямованих на надання правової допомоги населенню та розвитку його правоосвіченості. Так, правниками Сумського місцевого центру з надання БВПД розроблено та реалізовано такі проекти як «Школа параюристів» (2015 р.), «Школа правової освіти» (2016 р.) та «Школа волонтерів» (2017 р.). Головне завдання, яке ставилося при створенні цих шкіл, – це поширення правових знань та підвищення рівня правової культури та правової свідомості громадян. Також центр є одним із п’яти центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги на території України, які сьогодні реалізують проект «Комплексна допомога у родинних та сімейних правовідносинах». Окрім цього, у Сумах втілюється ще одна ініціатива – сімейні радники.

SuR 190917 03Значні успіхи є й у правопросвітницькій роботі серед навчальних закладів області. Напрацювання Охтирського місцевого центру з надання БВПД у співпраці з Охтирським міським центром позашкільної освіти - Мала академія наук увійшли до фіналу конкурсу «Кращі практики молодіжної роботи в Україні 2018 року». Конкурс організовано Міністерством молоді та спорту спільно з програмою розвитку ООН в Україні, на який подано 173 практики майже з усіх областей. Сумщина увійшла в п’ятірку щодо кількості поданих проектів, а правовий хаб «VIVATLEX» визнано однією з кращих практик.

Успішні проекти реалізуються і Шосткинським місцевим центром з надання БВПД на базі вищих професійних училищ, які мають на меті підвищити правову свідомість серед підлітків, запобігти вчиненню правопорушень та булінгу. Окрім цього, охоплені правовою допомогою різні вразливі категорії громадян на Сумщині. Так, потужну правову підтримку отримують особи з інвалідністю завдячуючи роботі фахівців Конотопського місцевого центру з надання БВПД, які до того ж мають успішний досвід захисту прав паліативних хворих.

SuR 190917 04«Родзинкою» системи безоплатної правової допомоги регіону є також систематична та активна присутність наших фахівців у медійному просторі Сумщини. При цьому для нас стратегічно важливою є співпраця зі ЗМІ на постійній основі, тобто не разові поодинокі ефіри, а систематичні виступи і, відповідно, наша впізнаваність. Тож, наразі юристи системи БПД Сумщини щопонеділка беруть участь у записі постійнодіючої рубрики «Правовий лікбез» на одному із топових місцевих телеканалів, що здійснюють трансляцію на весь регіон. Інформуємо громадськість про нашу діяльність і через такі канали комунікації як друкована преса, радіо, блогерство, інтернет-ЗМІ», – наголошує Олена Демченко.

SuR 190917 05Успішною є взаємодія і з багатьма поважними партнерами в регіоні, серед яких і представники органів місцевого самоврядування, численних громадських організацій тощо. А співпраця з 96 адвокатами області, які захищають права громадян у суді, підтверджується такими успіхами як значна кількість виправдовувальних вироків та закриття кримінальних проваджень, перекваліфікацій злочинів, зменшення обсягу обвинувачення, призначення альтернативних та мінімальних покарань. Лише за перше півріччя 2019 року на рахунку адвокатів системи БПД Сумщини 8 виправдовувальних вироків.

SuR 190917 06І кожен робочий день тут насичений, кожен день – це маленькі перемоги та великі цілі. Коли на годиннику 21:00, це означає, що на сьогодні надана остання консультація юристом контактного центру. Проте свою цілодобову роботу продовжують чергові частини у всіх Регіональних центрах з надання БВПД в Україні, і на Сумщині зокрема. Тож, як люблять тут говорити: «Суми не сумують», натомість місто активно працює задля правового захисту населення. І чимала заслуга в цьому – працівників системи безоплатної правової допомоги.SuR 190917 07

   

P 8 Karta Pravovyh potreb

   

Ми у соціальних мережах  

   FB icon 0
  Регіональний центр   
FB icon 0   Конотопський    МЦ
FB icon 0   Охтирський       МЦ
FB icon 0   Сумський          МЦ
FB icon 0   Шосткинський   МЦ
   

P 8 VseUkr Karta

   

P 8 WikiLegalAid

   

P 8 Pravovyi Likbez 2

   

P 8 MG ZPV

   

P 8 Adr BPD

   

P 8 Dyst Punkt

   

P 8 Vyizni Pryiomy 16

   

P 8 ATO

   

peremishcheni

   

P 8 Pravo BVPD

   

P 8 Pytannia

   

P 8 Pro Sud

   

P 8 GO

   

Digest new 2

   

DNA 200

   

logo

   

Нормативно-правова база  

book ok Нормативно-правові акти 
Q 035 Роз’яснення законодавства
document text ok  Буклети
   

Адвокатам  

Калькулятор

для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася

calculator ok починаючи 
   з 5 липня 2018 року
calculator ok починаючи
  з 1 січня 2018 року
calculator ok до 1 січня 2018 року

document header footer ok Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру 

document text graph edit  Форми розрахунків розміру винагороди адвоката за надання БВПД 
  (у редакції наказу Мін’юсту від 13 лютого 2017 року № 357/5)
   

pracia

   
Перегляди статей
2855515
   
facebook
google
youtube