На сайті один гість та відсутні користувачі

   

On-line послуги та сервіси  

online hause just

 online E servie

online G service

   

Архів новин і хроніки  

Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
   

Довідкова інформація  

   

Корисні посилання  

president ukr
vru ukr
kmu ukr
minjust ukr
koord c2
minUstSum
   
   
   

Правопросвітництво для медичних працівників Сумщини

Деталі

OKM 2019 14 06 6Напередодні Дня медичного працівника фахівці центрів та бюро правової допомоги Сумщини провели правопросвітницькі зустрічі з медичними працівниками, під час яких ознайомили з особливостями надання громадянам безоплатної правової допомоги, а також поінформували про права та захист працівників медичної галузі.  

Так, юристи Охтирського місцевого центру з надання БВПД відвідали поліклінічне відділення Охтирської ЦРЛ, де провели правопросвітницький виступ на тему дотримання прав та соціального захисту працівників медичної галузі.

OKM 2019 14 06 1Медичний персонал, зокрема, цікавили відповіді на такі питання:

- забезпечення всіма видами відпусток (щорічна, додаткова, без збереження заробітної плати, по догляду за дитиною, декретна, пільгова тощо);

- доплата за ненормований робочий день;

- порядок звільнення з роботи (у тому числі при скороченні штату);

- соціальні гарантії певним категоріям працівників, у тому числі пільги за шкідливі умови праці;

- оформлення субсидій тощо.

OKM 2019 14 06 2Усім, хто звернувся за юридичними консультаціями, надано відповіді на питання та роздано інформативні буклети. Крім того, юристи відвідали адміністративні підрозділи лікарні та додатково у відділі кадрів Охтирської ЦРЛ проведено правопросвітницьку бесіду з його працівниками та узгоджено питання про направлення в разі необхідності при зверненні всіх бажаючих отримати правовий захист до Охтирського місцевого центру з надання БВПД.

Головний спеціаліст Липоводолинського бюро правової допомоги, перебуваючи у Синівському будинку-інтернаті для людей похилого віку та інвалідів, провів семінар для медичних працівників та обслуговуючого персоналу закладу. Під час правопросвітницького заходу юрист розповів про систему безоплатної правової допомоги в Україні та про роботу Липоводолинского бюро правової допомоги. А бібліотекар інтернату розмістила у читальному залі у вільному доступі для відвідувачів привезені фахівцем тематичні буклети.

KoM 190618 03А медичних працівників Глухівської центральної районної лікарні ознайомлено з особливостями цивільно-правового захисту. Головний спеціаліст Глухівського бюро правової допомоги для працівників хірургічного відділення Комунального закладу «Глухівська ЦРЛ» провів правопросвітницький захід на тему: «Особливості цивільно-правового захисту медичних працівників».
ShM 190618 02Працівник бюро зазначив, що, на жаль, на сьогодні з юридичної точки зору пацієнт і лікар за своїм правовим статусом перебувають у нерівних умовах. По суті, це однобічний рух, у якому медпрацівник зазвичай має лише обов’язки відносно хворого, а останній – лише права. «Підвищення правової грамотності медичного персоналу дисциплінуватиме його, а по-друге, це посилить захист від безпідставних звинувачень не лише з боку пацієнтів і правоохоронних органів, а й з боку роботодавця», – акцентував увагу фахівець. Також працівники бюро розповіли присутнім про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», що реалізовується Міністерством юстиції у співпраці із системою безоплатної правової допомоги.

Головний спеціаліст Середино-Будського бюро правової допомоги привітала медичний персонал Середино-Будської центральної районної лікарні з їхнім професійним святом та провела правопросвітницький захід на тему: «Захист прав медичних працівників». Під час заходу фахівець розповіла присутнім про їхні професійні права та обов’язки, алгоритм дій при порушенні трудових прав, зокрема, порядок стягнення невиплаченої заробітної плати та поновлення на роботі в разі незаконного звільнення. Головний спеціаліст звернула увагу присутніх на законодавчо закріплену можливість медичних працівників захищати професійну честь та гідність у судовому порядку. Також юрист розповіла присутнім про роботу бюро, види правових послуг, які він надає, категорії осіб, які мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги. Медичним працівникам також надані буклети та інформаційні картки з контактними номерами бюро.

ShM 190618 03Очільник Ямпільського бюро правової допомоги, користуючись нагодою, привітав медичних працівників Дружбівського центру первинної медико-санітарної допомоги зі святом та провів для них правопросвітницький семінар на тему: «Правові питання у роботі закладу охорони здоров'я». Під час заходу працівник бюро окремо зупинився на питаннях видів юридичної відповідальностi медичних працівників, захисту персональних даних та порядку збереження лікарської таємниці. «Стаття 80 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» передбачає настання юридичної відповідальності медичних працівників, що скоїли правопорушення під час виконання ними своїх професійних обов’язків. Винні особи несуть цивільну, адміністративну чи кримінальну відповідальність залежно від вчиненого ними правопорушення. Разом з тим, відповідальність настає не за самим фактом вчинення правопорушення, а в разі настання негативних наслідків для здоров’я чи життя пацієнта», – зазначив юрист. Під час семінару фахівець бюро також розповів присутнім про функціонування системи безоплатної правової допомоги та детальніше зупинився на основних завданнях та цілях бюро правової допомоги.

ShM 190618 01Головний спеціаліст Роменського бюро правової допомоги на базі Бацманіської сільської амбулаторії провів правопросвітницький захід у формі семінару на тему «Захист прав медичних працівників». Протягом семінару обговорено актуальні питання законодавчого забезпечення професійної медичної діяльності, правові механізми захисту професійних прав медичних працівників, можливості системи безоплатної правової допомоги у вказаному контексті. Усі медичні працівники отримали інформаційні матеріали системи безоплатної правової допомоги.KoM 190618 01

KoM 190618 02

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до
місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, тел. (05447) 6-23-47

Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23

Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1.
тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.

Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –

0-800-213-103     (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)

Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.

   

chesnaplatijka

   

Ми у соціальних мережах  

   FB icon 0
  Регіональний центр   
FB icon 0   Конотопський    МЦ
FB icon 0   Охтирський       МЦ
FB icon 0   Сумський          МЦ
FB icon 0   Шосткинський   МЦ
   

P 8 VseUkr Karta

   

P 8 WikiLegalAid

   

P 8 Pravovyi Likbez 2

   

P 8 MG ZPV

   

P 8 Adr BPD

   

P 8 Vyizni Pryiomy 16

   

P 8 Dyst Punkt

   

P 8 Karta Pravovyh potreb

   

P 8 ATO

   

peremishcheni

   

P 8 Pravo BVPD

   

P 8 Pytannia

   

P 8 Pro Sud

   

P 8 GO

   

Digest new 2

   

DNA 200

   

logo

   

Нормативно-правова база  

book ok Нормативно-правові акти 
Q 035 Роз’яснення законодавства
document text ok  Буклети
   

Адвокатам  

Калькулятор

для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася

calculator ok починаючи 
   з 5 липня 2018 року
calculator ok починаючи
  з 1 січня 2018 року
calculator ok до 1 січня 2018 року

document header footer ok Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру 

document text graph edit  Форми розрахунків розміру винагороди адвоката за надання БВПД 
  (у редакції наказу Мін’юсту від 13 лютого 2017 року № 357/5)
   

pracia

   
Перегляди статей
2741377
   
facebook
google
youtube