На сайті 127 гостей та відсутні користувачі

   

On-line послуги та сервіси  

online hause just

 online E servie

online G service

   

Архів новин і хроніки  

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
   

Довідкова інформація  

   

Корисні посилання  

president ukr
vru ukr
kmu ukr
minjust ukr
koord c2
minUstSum
   
   
   

Фахівці системи БПД Сумщини дбають про правовий захист дітей

Деталі

SuR 181123 01Щороку 20 листопада в Україні відзначається день прийняття Конвенції про права дитини. Система БПД переймається питанням правового захисту дітей, і з нагоди важливої дати на Сумщині упродовж тижня відбулася низка правопросвітницьких заходів. Також слід зазначити, що станом на 21.11.2018 до центрів та бюро правової допомоги Сумщини цьогоріч звернулося майже 100 дітей.

У Всесвітній день дитини в Охтирці проведено конкурс дитячих малюнків «Права очима дитини». Він став заключним етапом короткотривалого спільного проекту між Охтирським місцевим центром з надання БВПД та відділом освіти Охтирської міської ради – «Від малої дитини до громадянина».

SuR 181123 02

Із метою ознайомлення вихованців дошкільних навчальних закладів та вихованців молодшого шкільного віку Охтирського міського центру позашкільної освіти – Мала академія наук (ОМЦПО-МАН) про права людини та дитини юристами центру правової допомоги проведено ряд правопросвітницьких заходів за допомогою партнерів-параюристів (дорослий юрист та помічник, вихованець ОМЦПО-МАН) Ксенії Суслової.

SuR 181123 03

У межах проекту та до Всесвітнього дня дитини серед дітей ДНЗ м. Охтирки «Берізка», «Калинка», «Ластівка», «Казка», «Росинка», «Теремок», «Орлятко», «Струмочок», «Сонечко» проведено конкурс дитячих малюнків, де для участі представлено 76 дитячих робіт.

SuR 181123 04 SuR 181123 05 SuR 181123 06

Усі учасники дотрималися умов конкурсу. Критеріями оцінювання робіт були:

-       актуальність та повнота розкриття теми;

-       творчий підхід;

-       естетичність роботи.

Журі визначило переможців: Максим Наливайко, Мілана Соломаха; призові місця вибороли: Станіслав Чесноков, Аріна Стешенко, Даніл Шевченко, Софія Брциєва; за креативність відмічено роботи: Ніколь Шовкової, Анни Бублик.

SuR 181123 09«Ми навіть не очікували, що отримаємо таку значну кількість робіт. Цьому конкурсу дитячих малюнків передували тематичні зустрічі з малечею, тож, як результат, наша правопросвітницька робота зацікавила і самих дітлахів, і їхніх батьків. І тема конкурсу «Права очима дитини» виявилася актуальною, і всі учасники доклали максимум зусиль та креативності, продемонстрували свою активність, творчі здібності», – зазначила директор Охтирського місцевого центру з надання БВПД Тамара Козир.

SuR 181123 07

Долучилися до конкурсу у якості журі: представники Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Наталія Поставська, Олена Омельченко, Любов Демченко, виконавчий директор ГО «Північна правозахисна група» Наталія Єсіна, представники відділу освіти, а також ЗМІ.

«Дуже приємно долучитися до такої приємної місії. Видно, скільки зусиль, креативу доклали учасники. Подібні конкурси допомагають популяризувати правову освіту навіть серед наймолодших. Дякуємо організаторам за творчий підхід та втілення в життя таких важливих проектів», – наголосила Наталія Єсіна.

SuR 181123 08Усі переможці та учасники конкурсу отримали пам’ятні подарунки.

SuR 181123 28 SuR 181123 29

Також інтегратор Шосткинського місцевого центру з надання БВПД Юлія Зацаринна для вихованців Шосткинського дошкільного навчального закладу «Дзвіночок» провела правову гру «Можна – не можна».

Працівниця центру розповідала дітям в ігровій формі про основні права дитини на життя, власність, охорону здоров’я, рівне ставлення, гідність, свободу та особисту недоторканість, право знати свої права. Також дошкільнятам було розяснено, що можна й не можна робити з правової точки зору. У ході проведення заходу дітям продемонстровані відеосюжети з популярних мультфільмів про основні права дитини, які передбачені Конвенцією ООН про права дитини.

SuR 181123 30До відзначення дня прийняття Конвенції ООН про права дитини долучилися й працівники бюро правової допомоги. Так, базі Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 для учнів восьмого класу головний спеціаліст Глухівського бюро правової допомоги Олександр Топрикін провів правопросвітницький захід  на тему: «Основні положення Конвенції ООН про права дитини». Фахівець бюро детально ознайомив учнів з основною метою Конвенції, правами, якими наділена дитина, та можливістю їх реалізації в житті.

З метою підвищення рівня правової обізнаності молоді  на базі Глухівської загальноосвітньої школи №2 для учнів 9-го класу головний спеціаліст Глухівського бюро правової допомоги Олександр Топрикін провів правовий урок на тему: «Порушення прав дитини в сім’ї».

«Відповідно до норм сімейного законодавства сама дитина, у разі порушення її прав та інтересів, може звернутися за їхнім захистом до органу опіки та піклування, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій, а у разі досягнення чотирнадцятиліття – безпосередньо до суду. Якщо судом при розгляді справ про позбавлення батьківських прав буде виявлено у діях одного з батьків ознаки злочину, то тоді правовідносини переходять у сферу кримінального законодавства», – наголосив Олександр Топрикін.

SuR 181123 31

Очільник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський зустрівся зі школярами 10-го та 11-го класів Орлівської             загальноосвітньої школи I– III ступенів та провів семінар на тему «Твої права – твій захист».

«Ти маєш право на те, щоб бути вислуханим батьками, іншими членами сім’ї, посадовими особами з питань, що стосуються тебе особисто, а також з питань сім’ї. Якщо ти можеш висловити свою думку, ти маєш бути вислуханим при вирішенні спору між батьками, іншими особами щодо твого виховання, місця проживання, позбавлення та поновлення батьківських прав», – зазначив фахівець бюро Володимир Лящевський.

SuR 181123 32

У рамках зустрічі учням були роз’яснені їх основні права та обов’язки, які передбачені нормами українського законодавства. Діти дізналися, як змінюються їхні права, обов’язки та правова відповідальність у відповідності до віку. Також було повідомлено про доступ до правової допомоги та роздані матеріали щодо права на захист та порядок отримання безоплатної правової допомоги.
Головний спеціаліст Середино-Будського бюро правової допомоги Ольга Мішкова провела правопросвітницький захід, у якому взяли участь представники органів державної влади Середино-Будщини. 
Фахівець бюро правової допомоги розповіла присутнім про загальні принципи захисту прав дитини та їх історичний розвиток. Детальніше зупинилась на механізмах реалізації прав дитини в Україні. «Набагато швидше та легше вирішити юридичне питання, коли знаєш свої права, а також куди потрібно звернутися за їхнім захистом», – зазначила Ольга Мішкова.

SuR 181123 13Начальник  Буринського бюро правової допомоги Марія Бондаренко спільно з соціальним педагогом Буринської спеціалізованої школи І - ІІІ ступенів ім. Кравченка Наталією Лістуновою провели «виховну перерву» серед учнів 5 класів.Під час заходу учні в ігровій формі згадали свої права та обов'язки, а також отримали від фахівця бюро брошури "Твої права - твій надійний захист".

SuR 181123 14Також працівники  Буринського бюро Марія Бондаренко та Аліна Тюндер з солодкими подарунками відвідали дітей, які знаходяться на обліку в Буринському районному центрі соціальної реабілітації дітей - інвалідів та провели з ними правові ігри.

SuR 181123 15 SuR 181123 16

Головний спеціаліст Недригайлівського бюро правової допомоги Вадим Терещенко разом з інспектором з ювенальної превенції сектору превенції Недригайлівського ВП лейтенантом поліції Аліною Кириленко та старшим інспектором сектору кадрового забезпечення Роменського відділу поліції ГУНП в Сумській області Оленою Мартиненко ознайомив учнів Вільшанської ЗОШ І-ІІІ ступенів з таким явищем як «булінг», вплив цього явища на окрему особистість і учнівський колектив в цілому, методами профілактики насильства та запобігання.

Також головний спеціаліст Недригайлівського бюро правової допомоги відвідав Курманівську ЗОШ І-ІІІ ступенів, де зустрівся з учнями та педагогічним колективом Курманівської філії Недригайлівської СЗОШ І-ІІІ ступенів (Опорний заклад). Правник в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» провів тематичну зустріч на тему: «Я дитина, і права мої непорушні». У ході заходу присутніх було проінформовано про права та обов’язки людини і громадянина. А потім дана характеристика прав та обов’язків неповнолітніх.

У приміщенні Роменської загальноосвітньої школи № 11 головним спеціалістом Роменського бюро праввоої допомоги Максимом Волошиним було проведено правопросвітницький захід під назвою «Правові засади протидії булінгу». Даний захід спрямований на профілактику та протидію шкільному булінгу.

SuR 181123 20У   межах правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» представники Конотопського місцевого центру з надання БВПД Валентина Волік та Наталія Пилипенко провели зустрічі із трудовими та учнівськими колективами Беєвської та Липоводолинської шкіл.

SuR 181123 17Темою зустрічей була інформація про «булінг», роль педагогічного колективу в протидії цього явища, стосунки в учнівських колективах  в цілому, методами профілактики насильства.

SuR 181123 10 SuR 181123 11

Головний спеціаліст Путивльського бюро правової допомоги Сумського місцевого центру Анастасія Южакова, продовжуючи діяти у напрямку повноцінного правового розвитку та виховання майбутніх поколінь, ознайомлювала та роз’яснювала дітям про їхні права та обов’язки.

SuR 181123 12Для дітей Путивльського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 4 був проведений урок-гра «Знай свої права», у ході якого дітям, у розважальній формі, роз’яснено, які права та обов’язки вони мають, показані пізнавальні мультфільми, подаровані буклети «Права Дитини», а також кульки, календарики, розмальовки.

SuR 181123 26«Відповідальність, поняття та види. Відповідальність неповнолітніх» – такою була тема уроку-права, проведеного для учнів ДПТНЗ «Сумський центр ПТО» фахівцями Сумського місцевого центру з надання БВПД. Юристи роз'яснили основні поняття та види відповідальності, а також більш детально зупинились на питанні відповідальності неповнолітніх. Спеціалісти центру вкотре наголосили на необхідності дотримання та виконання вимог законодавства з метою запобіганню притягнення їх до відповідальності за вчинення правопорушень. Також співробітники Сумського місцевого центру роз'яснили можливість та порядок звернення за безоплатною правовою допомогою.

SuR 181123 23 SuR 181123 33

 

SuR 181123 24А про відповідальність батьків за невиконання батьківських обов’язків розповідали юрист Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Марина Андрієнко під час загальних батьківських зборів у НВК №16 м. Суми, а також фахівець Сумського місцевого центру з надання БВПД Олена Ярем під час загальноміських батьківських зборів «Створення безпечного освітнього середовища», на яких були присутні голови батьківських комітетів усіх шкіл міста.

SuR 181123 27Активно продовжуючи роботу в рамках проекту #СтопБулінг фахівці Сумського місцевого центру з надання БВПД провели ряд інформаційних занять з учнями загальноосвітніх шкіл міста Суми. Заняття проводились у формі бесід. Спеціалісти місцевого центру пояснювали, що розуміється під поняттям булінгу, які його основні ознаки. Цікавились думкою дітей з приводу розуміння даного питання та їх особистим ставленням до цієї проблеми. Юристи пояснили учням, як необхідно діяти у випадках, якщо самі стали учасником чи свідком булінгу та наголосили на тому, що не можна замовчувати ситуацію чи залишатися осторонь, якщо маєш можливість допомогти особисто або звернутися за допомогою до викладачів, батьків, психолога, перехожих чи інших дорослих.
Дітям були роздані буклети та інші матеріали, в яких коротко описані можливі варіанти дій у певних ситуаціях булінгу та вказані номери телефонів, за якими можна отримати консультативну чи практичну допомогу.

SuR 181123 25Важливим є також й обговорення правового захисту дітей безпосередньо з педагогічними працівниками, адже значну частину свого часу учні проводять в школі. Так, фахівчиня Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Наталія Поставська інформувала слухачів Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з тим, які види юридичної допомоги можуть отримати діти в центрах та бюро правової допомоги, як можуть скористатися послугами адвоката. Вчителі географії, біології та природознавства, трудового навчання, практичні психологи, керівники гуртків, які були присутні на заході, дізналися про основні завдання  кампанії #СтопБулінг на Сумщині, її першими позитивними напрацюваннями.

SuR 181123 34Також слід зазначити, що всі центри та бюро правової допомоги Сумщини обладнані дитячими куточками, адже фахівці системи БПД дбають про комфорт наших найменших відвідувачів.

«Фахівці системи безоплатної правової допомоги Сумщини активно проводять правопросвітницькі заходи для дітей, їхніх батьків, педагогів. Ми підбираємо форму подачі правової інформації, зважаючи на вік співрозмовників. Наші юристи знають, як в ігровій формі, доступною мовою розповісти малечі про їхні права, як аргументовано вести бесіду з підлітками, на що звертати увагу батьків та вчителів. Ми продовжуємо працювати в цьому напрямку і забезпечувати не лише поінформованість, але й захист усіх без винятку дітей, які цього потребують», – підсумувала директор Регіонального центру Олена Демченко.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до
місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, тел. (05447) 6-23-47

Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23

Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.

Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –

0-800-213-103     (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)

Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.

   

P 8 Pravovyi Likbez 2

   

Ми у соціальних мережах  

   FB icon 0
  Регіональний центр   
FB icon 0   Конотопський    МЦ
FB icon 0   Охтирський       МЦ
FB icon 0   Сумський          МЦ
FB icon 0   Шосткинський   МЦ
   

P 8 MG ZPV

   

P 8 Adr BPD

   

P 8 Vyizni Pryiomy 16

   

P 8 Dyst Punkt

   

P 8 Karta Pravovyh potreb

   

P 8 ATO

   

peremishcheni

   

P 8 Pravo BVPD

   

P 8 Pytannia

   

P 8 Pro Sud

   

P 8 GO

   

Digest new 2

   

DNA 200

   

logo

   

Нормативно-правова база  

book ok Нормативно-правові акти 
Q 035 Роз’яснення законодавства
document text ok  Буклети
   

Адвокатам  

Калькулятор

для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася

calculator ok починаючи 
   з 5 липня 2018 року
calculator ok починаючи
  з 1 січня 2018 року
calculator ok до 1 січня 2018 року

document header footer ok Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру 

document text graph edit  Форми розрахунків розміру винагороди адвоката за надання БВПД 
  (у редакції наказу Мін’юсту від 13 лютого 2017 року № 357/5)
   

pracia

   
Перегляди статей
2004319
   
facebook
google
youtube